مصرف شیر و آلودگی هوا؟

164
0
دسته بندی :  عمومی
مصرف شیر و آلودگی هوا؟

آیا واقعا نوشیدن شیر میتواند به شما کمک کند تا درمواقع آلودگی هوا از سلامتی خود محافظت کنید؟


چند روزی هست که بدلیل آلودگی بیش از حد هوا و وجود ذرات معلق بسیار خطرناک در هوای تهران همگی ما در فکر راه چاره ای برای حفاظت از سلامتی خودمان هستیم.اولین موردی که اغلب جامعه برای حفظ سلامتی در چنین وضعیتی به آن فکر میکند نوشیدن 1 تا چند لیوان شیر در روز است ولی آیا واقعا نوشیدن شیر یا مصرف لبنیات میتواند از شما در مقابل آلودگی هوا محافظت کند؟


بله، شیر با داشتن مقادیر بالای کلسیم در خود میتواند با فلزات سنگینی مثل سرب وارد واکنش شیمیایی شود و با بعضی از رادیکالهای آزاد فلزی، ترکیب شده و در نهایت آن را از سیستم گوارشی شما دفع کند.شیر با داشتن ماده خاص کازئین که نوعی خاصی از پروتئین است میتواند با فلزات سنگینی چون سرب ترکیب شود.همچنین شیر باعث نرم شدن مخاط تنفسی فوقانی مری و معده میشود و از التهابات دستگاه گوارشی در برابر آلودگی هوا جلوگیری میکند و دیگر مساله این که شیر دارای مقادیر خوبی از کلسیم، فسفرو منیزیم است که میتواند سموم را از بدن شما دفع کند پس نوشیدن شیر و مصرف دیگر لبنیات مخصوصا لبنیات پروبیوتیک چه در هنگام آلودگی هوا و چه در مواقع دیگر سال برای شما توصیه میشود

پستهای مرتبط

کادیلاک به عنوان یکی از معتبرترین و در عین حال محبوب‌ترین برندهای دنیای خودرو شناخته می‌شود. در این مقاله به بررسی تاریخچه و معرفی اجمالی این برند معروف می‌پردازیم. با اتکس همراه باشید.
لکسوس NX یک خودروی معمولی نیست، این خودرو اولین شاسی‌بلند کوچک لکسوس است، و اولین خودروی این شرکت است که با موتور مجهز به توربوشارژ تولید می‌شود. لکسوس NX جزو اولین خودروهای این شرکت است که با چهره‌ا‌ی جدید و جذاب عرضه شده است، چهره‌ای که به نمونه‌های تولیدی دیگر لکسوس نیز سرایت کرد.

نظرات