درگ ریسینگ: بوگاتی ویرون، اونتادور، مک‌لارن MP4 و لکسوس LFA

دسته بندی :  عمومی
درگ ریسینگ: بوگاتی ویرون، اونتادور، مک‌لارن MP4 و لکسوس LFA

در یک گزارش ویدیویی به بررسی عملکرد چهار خودروی سوپراسپرت در طی درگ ۴۰۰ متر پرداخته شده است. برای تماشای درگ‌های بوگاتی ویرون (Bugatti Veyron)، لامبورگینی اونتادور (Lamborghini Aventador)، لکسوس LFA، مک‌لارن MP4-12C با ما در اتکس همراه باشید.درگ ریسینگ‌ها از مهیج‌ترین چالش‌هایی هستند که در دنیای خودروهای پرتوان وجود دارند. برای طرفداران و علاقمندان به صنعت خودرو و برندهای گران‌قیمت، شاید دیدن هیچ ویدیویی به اندازه‌ی ویدیوهایی از درگ‌های مسافت کوتاه و به رقابت گذاشتن توانایی این خودروهای رویایی، هیجان‌انگیز نباشد. سایت‌ها و پایگاه‌های خبری مختلف همواره کورس‌هایی را میان خودروهای مختلف و با تنوع‌های گوناگون برگزار می‌کنند. گاهی اوقات به مشاهده‌ و مقایسه‌ی توان نهایی پیشرانه‌ها می‌پردازند و گاهی اوقات نیز سعی دارند تا میان تعداد سیلندرها و حجم هر پیشرانه با نتیجه‌ای که در رقابت با سایرین به دست می‌آورد، ارتباطی معنی‌دار و شاید هم فخرفروشانه برای برند مورد علاقه‌ی خود بیابند.ما در سری گزارش‌هایی از اتکس که با عنوان «درگ ریسینگ» ارائه می‌شود، به سراغ درگ‌های مختلف انجام شده در نقاط مختلف دنیا رفته و با توضیحی اجمالی درباره‌ی خودروهای شرکت کننده به سراغ ویدیوی مربوطه رفته و پس از مشاهده‌ی ویدیو نیز با یک بررسی کوتاه پیرامون نتیجه و زمان‌های ثبت شده، گزارش‌های خود را پایان خواهیم داد. با ارائه‌ی این توضیحات شما را به دیدن نخستین ویدیو از مجموعه‌ی درگ ‌ریسینگ دعوت می‌کنیم.

رقابت بین بوگاتی ویرون، لامبورگینی اونتادور، لکسوس LFA و مک‌لارن MP4-12C

هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد! شاید در نگاه نخست و هر کسی که اندک شناختی از بوگاتی ویرون داشته باشد، به راحتی نتیجه‌ی نهایی را حدس بزند. اما واقعیت این است که ما در این ویدیو خواهیم دید که هر یک از این چهار خودروی فوق‌العاده به چه شکلی با دیگری به رقابت می‌پردازند. مشخصات کلی خودروها به صورت زیر است:


مشخصات بوگاتی ویرون لامبورگینی اونتادور لکسوس LFA مک‌لارن MP4-12C
توان (اسب بخار) ۱۲۰۰ ۶۹۱ ۵۵۳ ۶۱۶
گشتاور (نیوتون‌متر) ۱۵۰۰ ۶۸۹ ۴۸۰ ۶۰۱
حجم پیشرانه (لیتر) ۸ ۶.۵ ۴.۸ ۳.۸
سرعت بیشینه (کیلومتربرساعت) ۴۱۵ ۳۵۴ ۳۲۵ ۳۳۳
جرم خودرو (کیلوگرم) ۱۸۳۸ ۱۸۵۲ ۱۴۸۰ ۱۴۳۳
تعداد سیلندر ۱۶ ۱۲ ۱۰ ۸

پایگاه Motor Trend این درگ‌ها را در یک باند فرودگاه برگزار کرده است. نوع رقابت به صورتی است که خودروهای ۸ سیلندر و ۱۰ سیلندر در ابتدا مسابقه می‌دهند و برنده‌ی آنها با خودروی ۱۲ سیلندر و در انتها نیز برنده‌ی نهایی با خودروی ۱۶ سیلندر (بوگاتی) درگ خواهد داشت. پیش از ادامه‌ی توضیحات از شما دعوت می‌کنیم تا ویدیوی این درگ‌‌های مهیج را مشاهده کنید. توصیه می‌کنیم نتیجه‌پایانی متن را قبل ازمشاهده‌ی این ویدیو مطالعه نکنید!


ارزیابی عملکردها

در مرحله نخست دیدیم که مک‌لارن MP4 با سرعتی به مقدار تقریبی ۴ کیلومتربرساعت سریع‌تر و زمانی در حدود ۰.۸ ثانیه زودتر توانست مسافت یک چهارم مایل (۴۰۰ متر) را طی کند.در دور دوم هم لامبورگینی با زمان ۱۰.۶ ثانیه و سرعت ۲۱۴ کیلومتربرساعت موفق شد تا ۴۰۰ متر را طی کند. مسلما در دور سوم هم نباید انتظار می‌داشتیم که اونتادور بتواند بوگاتی ویرون ۱۶ سیلندری با ۴ توربروشارژر را شکست دهد! اما در هر صورت اونتادور در رقابت با لامبورگینی هم عملکرد نسبتا قابل قبولی از خود نشان داد. شاید نکته‌ی جالب توجهی که در این درگ برای طرفداران لامبورگینی خوشایند باشد را بتوانیم در جلو افتادن اونتادور در طی یک دو یا سه ثانیه‌ی نخست بدانیم. اما بوگاتی در ادامه فاصله‌ی خود را افزایش داد. البته باید در نظر داشته باشیم که سرعت بیشینه‌ی بوگاتی بیشتر از لامبورگینی است و در مسافت‌های بیشتر نیز بوگاتی هیچ جای سوالی پیرامون سیطره‌ی بی چون و چرای خود بر دنیای خودروهای سوپراسپرت نخواهد گذاشت.لامبورگینی و بوگاتی در واقع برندهایی متعلق به خانواده‌ی خودروسازی فولکس واگن هستند و اونتادور را می‌توانیم خودروی خواهر بوگاتی ویرون در این خانواده‌ی عظیم بدانیم. امیدواریم از تماشای این ریس لذت برده باشید.

آگهی های مرتبط

(تومان)148,500,000

درجه یک فنی سالم بیمه تا برج ۱۰ 

21 دقیقه پیشاصفهان
(تومان)86,000,000

180,000 کیلومتر

درجه یک فنی سالم بیمه ۹۷/۴ تخفیف بیمه کامل بدون رنگ 

21 دقیقه پیشاصفهان
(تومان)119,000,000

النترا 2014 فول نیوفیس ، 5 گرمکن 2 سرد کن ، مانیتور 7 اینچ ، کامپیوتر سفری سوپر ویژن ، کی لس استارتر ...... 

1 ساعت پیشمازندران
(تومان)25,000,000

 

1 ساعت پیشتهران
(تومان)360,000,000

تویوتا لندکروز ۲۰۱۰ بژ طلایی فیس ۲۰۱۳ بدون رنگ داخل کرم بیمه یکسال لاستیک ۱۰۰ درصد 

1 ساعت پیشآذربایجان شرقی
(تومان)21,800,000

سند دست اول بدون تصادف و رنگ وخش فنی کاملا سالم باطری اتمی نو کفی زیر پا و صندوق سه بعدی چرمی سرویس کامل انجام شده 

2 ساعت پیشتهران

پستهای مرتبط

نسل سوم سیمبل، خودروی اقتصادی دیگری از شرکت خودروسازی رنو به عنوان جایگزینی برای رنو L90 (تندر 90) که در بازارهای خارجی با نام داچیا لوگان عرضه می شود، در سال 2012، دوباره در نمایشگاه خودرو در شهر استامبول ترکیه رونمایی شد.

نظرات