دوئل:کیا اسپورتیج در مقابل هیوندای توسان

دسته بندی :  دوئل
دوئل:کیا اسپورتیج در مقابل هیوندای توسان

بازهم کیا و هیوندای. چرا انقدر به این دو خودروساز گیر دادیم؟ به این خاطر که یکی از محبوب ترن سازنده های خودروهای با کیفیت و با قیمت پایین هستند هر چند برای افرادی با درآمد متوسط 160 میلیون تومان زیاد به نظر میرسد ولی نباید;اینطور برداشت کنیم که قیمت خودرها بالاست مثلا توسان 2015 با قیمت 30 هزارا دلار در بازار های جهانی در حال فروش است که برای چنین کیفیت و امکاناتی واقعا این قیمت عالی است ولی خوب چه کنیم که ما تا آخر عمر پراید سورایم بگذریم.

مقایسه ای داریم بین دو خودروی اس یو وی و به کسانی که شاسی بلند سوارند و میخواهند حداقل 150 میلیون تومان هزینه ی علاقه خود بکنند توصیه میکنیم تا آخر خواننده این مقایسه باشید. ابتدا یک مقایسه اجمالی و جدول:وار از خصوصیات و مشخصات دو خودرو خواهیم داشت

مقایسه
هیوندای توسان 2015
کیا اسپورتیج 2015
مصرف سوخت ( لیتر بر مصرف سوخت ( لیتر بر 100 کیلومتر)
10.2 شهر/ 8.1 اتوبان
11.2 شهر/ 8.4 اتوبان
نوع موتور
خطی 2.0 لیتر
خطی 2.4 لیتر
قدرت قدرت موتور ( RPM @ HP)
164 @ 6200
182 @ 6000
نوع خودرو
شاسی بلند (SUV)
شاسی بلند (SUV)
قیمت
21 هزار دلار
21 هزار دلار

راحتی و طراحی داخلی

اینطور که به نظر میرسد طراحی داخلی هیوندای توسان از لحاظ فضا برای مسافران عقب کمی راحتتر است ولی در صندلی های جلو فرق چندانی بین این دوخودرو وجود ندارد این دو خودرو هر دو به یک اندازه فضای;نشستن به شما و مسافرنتان میدهند یعنی 5 صندلی راحت و شیک با تمام امکانات.از لحاظ زیبایی و در دسترس بودن این دو خودرو تمامی آپشن های موجود حال حاضر بازار خودرو;را با کمترین سردرگمی و در عین حال کاربر پسند و زیبا به مشتری ارایه میدهند ،;طراحی داشبرد هیوندای و کلا طراحی های هیوندای دارای پیچ خمی خاص هستند پس;در داشبورد هیوندای طراحی کشیده تری را خواهید دید;و به نظر برای برخی سلیقه ها این شیوه ی طراحی;زیباتر از طرح های فلت کیا است که البته اگر به سلیقه شخصی بنده باشد من اسپورتیج را بر میدارم و اساسا با طراحی های پیچ و تاب دار زیاد میانه ی خوبی ندارم البته این مساله کاملا سلیقه ای است و به عهده ی خود شما گذاشته میشود.

نمای داخلی از هیوندای توسان
نمای داخلی از کیا اسپورتیج

ابعاد و طراحی خارجی

از لحاظ ابعاد ،;به قول معروف اسپورتیج طراحی تخم مرغی زیبایی دارد یعنی از پهنا از توسان عریض تر است همین امر توسان را در پارک کردن و در آمدن از آن در مقایسه با اسپورتیج سربلند بیرون میاورد ولی از لحاظ طولی فرق چندانی وجود ندارد و جفت این دو خودرو در طول به یک اندازه هستند پس اگر اسپورتیج را خریدید و بیش از حد آینه به آینه کردید یادتان باشد که ما تذکر دادیم اسپورتیج عریضتر است.از لحاظ طراحی خارجی و زیبایی محیطی به نظر خوده بنده بازهم سلیقه مطرح میشود ولی خوب گلگیر;بلند و پرتر; اسپورتیج حس قدرت بیشتری را منتقل میکند انگار پشت تریلی نشستید.طراحی بدنه;بدون پیچ خم اسپورتیج شما را مجذوب سادگی در عین حال زیبایی خود میکند هر چند توسان هم بد کار نکرده ولی به نظر میرسد اسپورتیج در بدنه;زیباتر کار کرده است البته باز هم تذکر میدهم که کاملا میشود سلیقه ای با این مساله برخورد کرد.

نمای کناری از هیوندای توسان
نمای کناری از کیا اسپورتیج

مقرون به صرفه بودن

همانطور که در جدول دیدیم مقدار مصرف سوخت توسان کمتر از اسپوتریج است در اتوبان برای اسپورتیج هر 100 کیلومتر 8.4; لیتر و برای توسان 8.1 لیتر و همچنین در شهر هر 100 کیلومتر برای اسپورتیج 11.2 لیتر و برای توسان 10.2 لیتر خواهید سوزاند اینطور که;به نظر میرسد توسان در این دوئل برنده ی واقعی است.

نمای پشت از هیوندای توسان
نمای پشت از کیا اسپورتیج


مکانیک


خوب هر دو موتور خطی دارند و از تکنولوژی تزریق مستقیم;بنزین بهره میبرند ولی;اسپورتیج از 2.4 لیتر و توسان از 2.0 لیتر;حجم موتور برخوردار هستند;اما;فرق فاحش در مقدار نیروی محرکه تولیدی است که اسپورتیج در 6000 دور میتواند 186 اسب بخار تولید کند ولی توسان در 6200 دور 164 اسب بخار را با اینکه;باید متذکر شویم هر دوی این خودرها دارای نسخه های اسپرت نیز هستند که میتوانند نیروهای بیشتری را تولید کنند ولی خوب در بیسیکترین مدل میتوان گفت اسپورتیج برنده ی واقعی است.


نتیجه


بنظر میرسد در این رنج قیمت و امکانات کیا پیشنهادی بهتری;به شما دارد ولی اگر بخواهیم وارد جزییات شویم المان هایی مانند زیبایی و به خصوص بحث مکانیک خودرو و;عملکرد ، اسپورتیج واقعا بهتر کار کرده و جای شکی برای انتخاب باقی نگذاشته هر چند که;توسان در المان هایی مثل عرض ;و ابعاد مناسب تر;و مصرف سوخت کمتر بهتر عملکرده است ولی بیاییم خودمانی باشیم :;کی به 10 سانت;فضای بیشتر و 1 لیتر مصرف سوخت کمتر اهمیت میده ؟؟؟؟

آگهی های مرتبط

توافقی

فول کامل.. ۰۹۱۷۳۱۳۳۱۰۰ 

1397/7/21فارس
(تومان)290,000,000

ماشین بسیار سالم بدون هیچ مشکل و بدون رنگ شدگی 

1397/7/21تهران
(تومان)375,000,000

اسپورتیج سفید فول شرکتی اتومات دارای بیمه بدنه و ثالث 

1397/7/21سمنان
توافقی

اتوسون.7... فول کامل شرکتی استثنایی درحد... 09126226831 

1397/7/21اصفهان
توافقی

فول کامل /کامفورت/مانیتور/۴گرمکن۲سردکن/ساب عقب/انتن کوسه ای/ 

1397/7/21اصفهان
(تومان)330,000,000

فول بدون رنگ وخط و خش تک برگ سند کم کارکرد در حد صفر از اول دست خودم بوده 

1397/7/21آذربایجان شرقی

پستهای مرتبط

کیا سراتو یک خودروی تحسین شده است که اکنون مدل ۲۰۱۷ آن با امکانات ایمنی بیشتر، طراحی خارجی به روز شده و کابینی جدید راهی بازار شده است. به نظر می‌رسد که با ثابت نگه داشتن قیمت جذاب سراتو، شرکت کیا یک خودروی خوب را به یک خودروی بهتر تبدیل کرده است. در ادامه با بررسی اجمالی این خودرو همراه ما باشید.

نظرات