فرم درخواست کارشناس

برخی از گزارشات کارشناسی

کارشناسی شده
توافقی
9 ساعت پیشتهران
کارشناسی شده
توافقی

47,904 کیلومتر

دیروزتهران
کارشناسی شده
(تومان)14,000,000

180,000 کیلومتر

1403/3/4تهران
کارشناسی شده
توافقی
1403/3/3تهران
کارشناسی شده
توافقی

160,000 کیلومتر

1403/3/2تهران
کارشناسی شده
(تومان)50,000,000
1403/3/1تهران

سوالات متداول

چه مواردی در کارشناسی خودرو اُتکس بررسی میشود؟

کارشناسی خودرو اُتکس شامل چکاپ کامل وضعیت بدنه مانند تعویض شدگی، رنگ شدگی و صدمات وارده به قطعاتی چون ستون ها، شاسی ها، گلگیر ها، سپرها و ... است، همچنین وضعیت فنی خودرو نیز مورد بررسی قرار میگیرد تا صحت عملکرد قطعات حیاتی چون موتور، گیربکس، سنسورها و ... تایید شود.تست رانندگی نیز کمک میکند تا وضعیت دیگر قطعات مانند کمک فنرها، صفحات، پلوس، ترمز و همچنین جلوبندی خودرو مورد آزمایش قرار بگیرد. به درخواست مشتری امکان تخمین قیمت خودرو نیز وجود دارد.

آیا از دستگاه خاصی برای اینکار استفاده میشود؟

بله کارشناسان با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال وضعیت بدنه را بررسی میکنند.همچنین دستگاه دیاگ نیز به منظور بررسی وضعیت فنی خودرو مورد استفاده قرار میگیرد، البته با همه این اوصاف تجربه کارشناس اهمیت بسیار بیشتری دارد به این خاطر که دستگاه ها دارای ضریب خطاهایی هستند و هم اینکه بعضی از موارد توسط دستگاه قابل شناسایی نیست و باید تجربه کارشناسان راه حل مشکل باشد.

آیا کارشناس میتواند متوجه کم کردن کارکرد کیلومتر خودرو بشود؟

بله اینکار توسط تست دستگاه دیاگ امکان پذیر است و کد خطای مرتبط با دستکاری کارکرد در صورت دستکاری کارکرد خودرو در دستگاه دیاگ مشخص میشود. هر چند که حتی با وجود این کد خطا هم نمیشود به طور قطع گفت که کیلومتر خودرو دستکاری شده است به همین خاطر کارشناس با استفاده از تجربه خود و آزمایش چندین پارامتر میتواند متوجه کم کردن کارکرد خودرو بشود.

چه مقدار زمان نیاز است تا کارشناس در محل حاضر شود؟

با توجه به پراکندگی کارشناسان اُتکس در مناطق مختلف تهران، احتمالا نزدیک ترین کارشناس با شما حداقل بیست دقیقه و حداکثر یک ساعت فاصله داشته باشد. با اینکه تا 95 درصد خوش قول بوده ایم ولی گاهی مواردی مانند ترافیک، دوری بیش از حد مسیر و مناطق پوشش داده نشده هستند که باعث بد قولیمان شده!

آیا برگه تاییدیه کارشناسی به من داده خواهد شد؟

بله، کارشناس بعد از فرآیند کارشناسی به شما برگه ای خواهد داد که حاوی گزارش لحظه ای خودرو کارشناسی شده است، علاوه بر آن گزارش کارشناسی خودرو مورد نظر در وبسایت اُتکس ثبت خواهد شد تا هم احتمال تقلب در برگه کارشناسی صفر شود و هم اینکه این گزارش همیشه پایدار و قابل دسترس است.

آیا تضمینی برای کارشناسی وجود دارد؟

در نقطه ی اول این ماجرا باید بگوییم که کارشناسی خودرو در اُتکس تا به الان ضریب خطایی برابر با صفر داشته و کارشناسان تمام سعی خود را کرده اند تا کیفیت کارشناسی خودرو اُتکس همیشه در بهترین سطح خود باشد، ولی با این حال از آنجایی که بعد از فرآیند کارشناسی، خودرو از دید کارشناس دور میشود و اُتکس نمیتواند از وضعیتی که بعدها برای خودرو اتفاق می افتد آگاه باشد، به همین دلیل برای کارشناسی خودرو اُتکس تضمینی وجود ندارد، تنها تضمینی که وجود دارد در همان لحظه و در همان محل است و فقط در صورتی که خودرو از دیدگان کارشناس خارج نشده باشد، در صورت اثبات اشتباه کارشناس هزینه کارشناسی عودت داده خواهد شد.

نکاتی قبل از خرید خودرو دست دوم

از کجا خودرو دست دوم پیدا کنم؟

ابتدا سعی کنید از سایت هایی معتبر برای یافتن خودرو استفاده کنید سایتهایی مانند باما، دیوار، شیپور و تخت گاز معتبر هستند و شما میتونید در جستجو بین آگهی های آنها به مواردی دلخواه برسید. البته اُتکس نیز بخش خرید خودرو بسیار فعالی دارد و میتوانید از آنجا نیز در جستجوی خودروی مورد علاقه خود باشید.

چطور خودرو مناسب را پیدا کنم؟

باید مراقب باشید این بازار پر است از دلال و فروشندگانی که رحم و مروت ندارند، نمیدانیم به چه دلیل ولی این حقیقت این بازار است که همگی میخواهند به نوعی کلاه همدیگر را بردارند. سعی کنید فروشند واقعی پیدا کنید.به شماره تماس آگهی دهنده ها دقت کنید و آن را در موتور های جستجو بیابید، اگر تعداد زیادی از آن شماره وجود داشت به دلال بودن فروشنده شک کنید. بعد از تماس به کلماتی که فروشنده میگوید توجه کنید اگر از کلمات کلیشه ای مانند "پول لازمم"، "چک دارم وگرنه نمیفروختم" و از این دست جملات برخوردید به فروشنده و خودرو او شک کنید.

چطور متوجه شویم که یک خودرو ارزش کارشناسی دارد؟

بعضی وقت ها هزینه ی اضافی که بابت کارشناسی پرداخت میشود نه به ما میسازد و نه مسلما به شما پس بهتر است قبل از اینکه هزینه های اضافی را پرداخت کنید چند نکته ی ساده در مورد اینکه اصلا چه خودرویی ارزش کارشناسی دارد را یاد بگیرید.بعد از اینکه با فروشنده تماس گرفتید از او بخواهید صحت جملات خود را تایید کند و با او عهد کنید که اگر خلاف این موارد بود هزینه کارشناسی پای اوست اگر با اعتماد به نفس بالا قبول کرد این خودرو حتما ارزش کارشناسی دارد اگر نه باید ببینید طرف به چه دلیل این شرط را رد میکند اگر منطقی بود قبول کنید و خودرو را برای کارشناسی به ما بسپارید.نکته ی دیگر این است که خودروهایی که معمولا از سال تولید آنها مدت زیادی میگذرد ولی بی رنگ یا بدون مشکل آگهی میشوند تا 90 درصد موارد دروغ هستند بدنبال آنها نروید بجای آن بدنبال خودرویی باشید که کمی مشکل داشته باشد.قیمت نیز یکی دیگر از نشانه هاست اگر قیمت به صورت عجیبی پایین بود مطمئن باشید خودرو ارزش کارشناسی ندارد.

رفتن به مراکز خرید و فروش چطور است؟

معمولا توصیه نمیشود ولی این به قطع نیست ممکن است بتوانید خودروی خوبی آنجا پیدا کنید ولی با پیشرفت تکنولوژی بهتر است از راه های بهتر که همان سر زدن به سایتهای آگهی است استفاده کنید. افرادی که در مراکز خرید و فروش خودرو حضور دارند معمولا شغلشان خرید و فروش خودرو است و همیشه خودرویی که در اختیار دارند خودروی سالمی نیست در ضمن قیمت واقعی آن نیز میتواند کاملا غیر عادلانه باشد پس بهتر است از بازارهای پاک تر استفاده کنید و ضمن رعایت نکات قبلی، خودرو مدنظر خودتان را پیدا کنید.

چطور حدود قیمت خودرو را متوجه شوم؟

شما میتوانید از سرویس محاسبه قیمت خودرو دست دوم اُتکس استفاده کنید تا بتوانید تخمین بزنید خودرویی که میخواهید بخرید، با این حال و روز بازار خودرو که هر لحظه قیمت آن تغییر میکند چقدر برایتان تمام خواهد شد. این سیستم که قیمت لحظه ای بازار را محاسبه میکند به شما سه نوع قیمت میدهد حد بالا، متوسط و پایین. حد بالا معمولا برای خودروهای بسیار سالم، حد متوسط برای خودروهایی که کمی مشکل رنگ شدگی یا تعویض قطعات دارند و حد پایین برای خودروهایی است که معمولا مشکلات عدیده ای چه در بحث فنی و چه در بحث بدنه دارند.

بعد از پیدا کردن خودرو مورد نظرم چکار کنم؟

بعد از اینکه خودرو مدنظرتان را پیدا کردید قدم دوم شما میتواند فرآیند کارشناسی باشد، امیدواریم با توضیحاتی که داده شد درک کرده باشید که خرید خودرو دست دوم چقدر چالش برانگیز است پس به هیچ وجه به این فکر نیفتید که بدون کارشناسی، آن خودرو را به هر دلیلی خریداری کنید. شما میتوانید از فرم بالا درخواست کارشناسی خود را ثبت کنید یا با شماره 28428466 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در محل برای کارشناسی کامل فنی و بدنه خودرو حاضر شوند. بعد از فرآیند کارشناسی در صورت تایید سلامت خودرو توسط کارشناس، به یکی از مراکز اسناد رسمی بروید تا برای شما مبایعه نامه رسمی تنظیم شود که معامله وجه رسمی تری پیدا کند بعد از آن نیز فرآیند تعویض پلاک و ثبت سند خودرو در انتظار شماست.به امیدا یک معامله شیرین و بدون اشتباه.