مصرف شیر و آلودگی هوا؟

238
0
دسته بندی :  عمومی
مصرف شیر و آلودگی هوا؟

آیا واقعا نوشیدن شیر میتواند به شما کمک کند تا درمواقع آلودگی هوا از سلامتی خود محافظت کنید؟


چند روزی هست که بدلیل آلودگی بیش از حد هوا و وجود ذرات معلق بسیار خطرناک در هوای تهران همگی ما در فکر راه چاره ای برای حفاظت از سلامتی خودمان هستیم.اولین موردی که اغلب جامعه برای حفظ سلامتی در چنین وضعیتی به آن فکر میکند نوشیدن 1 تا چند لیوان شیر در روز است ولی آیا واقعا نوشیدن شیر یا مصرف لبنیات میتواند از شما در مقابل آلودگی هوا محافظت کند؟


بله، شیر با داشتن مقادیر بالای کلسیم در خود میتواند با فلزات سنگینی مثل سرب وارد واکنش شیمیایی شود و با بعضی از رادیکالهای آزاد فلزی، ترکیب شده و در نهایت آن را از سیستم گوارشی شما دفع کند.شیر با داشتن ماده خاص کازئین که نوعی خاصی از پروتئین است میتواند با فلزات سنگینی چون سرب ترکیب شود.همچنین شیر باعث نرم شدن مخاط تنفسی فوقانی مری و معده میشود و از التهابات دستگاه گوارشی در برابر آلودگی هوا جلوگیری میکند و دیگر مساله این که شیر دارای مقادیر خوبی از کلسیم، فسفرو منیزیم است که میتواند سموم را از بدن شما دفع کند پس نوشیدن شیر و مصرف دیگر لبنیات مخصوصا لبنیات پروبیوتیک چه در هنگام آلودگی هوا و چه در مواقع دیگر سال برای شما توصیه میشود

پستهای مرتبط

گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۳۸۷ از اولین خودروی طراحی شده‌ی داخلی خود با نام مینیاتور، که آن را «ملی» می‌نامید، رونمایی کرد. آن طور که سازنده‌ی خودرو ادعا کرده بود تمام مراحل طراحی و تولید مینیاتور توسط متخصصان داخلی انجام شده بود. با این حال گفته می‌شود که طراحی اولیه این سدان کوچک توسط یک طراح ژاپنی و در قرن ۲۰ میلادی صورت گرفته بود.
میتسوبیشی اوتلندر را نمی‌توان خودروی خیلی ممتازی در قیاس با سایر هم‌رده‌ها و هم‌قمیت‌های خود دانست. اما به هر ترتیب ما با یک شاسی‌بلند کوچک و معمولی از میتسوبیشی روبرو هستیم که مسلما ارزش بررسی و نگاه دقیق‌تر را دارد. برای نگاه‌ دقیق‌تر به اوتلندر با اتکس همراه باشید.

نظرات